Warsztaty

Oprócz pisania na blogu zajmuję się również organizowaniem i prowadzeniem warsztatów upcyklingowych. Od 2017 roku współtworzę pracownię Cztery Razy Trzy, w której odbywają się te warsztaty.

 

Poniżej znajdziesz aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach i spotkaniach. Wpadnij, wspólnie zmienimy niepotrzebne rzeczy w coś wspaniałego!

 

Jeśli udział w warsztatach miałby być prezentem dla kogoś bliskiego, polecam Ci voucher. Jak to działa? Napisz do mnie maila (nanowosmieci@gmail.com), że interesuje Cię zakup vouchera. Wspólnie ustalimy jego wartość i tekst, jaki zostanie na nim umieszczony – to może być coś osobistego! Po dokonaniu zapłaty prześlę Ci w załączniku do maila voucher do samodzielnego wydruku oraz indywidualny numer, który wpiszesz odręcznie na wydrukowanym voucherze. Możesz też wykupić udział w konkretnych warsztatach.

 

voucher

 

 

***

 

9 maja – Warsztaty lasu w słoju

 

las w słoiku

Był rok 1960, gdy francuski botanik David Latimer skomponował swój ogród w słoju. Ostatni raz podlewał go kilkanaście lat później i wtedy to zamknął go ostatecznie – butla z ekosystemem pozostaje zamknięta do dziś i żyje! Ty też możesz stworzyć taką kompozycję w szkle! Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

 

 

***

7, 21 maja – Szybki kurs dziergania i szydełkowania

 

Od dawna chcesz nauczyć się dziergać na drutach i szydełkować, ale jak dotąd nie było okazji? W takim razie ten warsztat jest dla Ciebie! 7 maja – poznasz podstawy dziergania na drutach i najważniejsze ściegi, dowiesz się, jaką włóczkę najlepiej wybierać na sweter, a jaką na czapkę dla dziecka oraz jak odróżnić włóczkę wełnianą od tej z tworzyw sztucznych. 21 maja – poznasz podstawy szydełkowania, nauczysz się czytać schematy, dowiesz się, jak dobrać włóczkę do szydełka. Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

***

 

 

12 maja – W stylu boho: torba-worek na szydełku

 

Powitaj lato w stylu boho! Przyjdź na warsztat i wykonaj na szydełku miejską torbę-worek. A przy okazji daj się porwać fantazji, ozdabiając gotowy dodatek pomponami, chwostami i koralikami, które otrzymasz na miejscu!  Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

 

 

***

 

16 maja – Makramowy kwietnik na gałęzi

 

Twoje kwiatki nie mieszczą się już na parapetach? Lubisz dekoracje z naturalnych materiałów? Przyjdź na warsztat wyplatania makramowych kwietników na gałęzi! Makrama jest znaną od starożytności sztuką wiązania sznurków bez użycia igieł ani innych specjalistycznych narzędzi. Na warsztacie opanujesz podstawy tej sztuki i wrócisz do domu z własnym wyplecionym z bawełnianych sznurków kwietnikiem na prawdziwej gałęzi.

 

 

***

 

19 maja – Warsztat szycia plecakoworów

 

plecak worek

Jest lekki, pojemny, wygodny, poręczny. Plecak-worek, bo o nim mowa, idealnie się nadaje do noszenia zakupów, na wycieczkę rowerową albo rejs jachtem. Na warsztacie będziesz mieć możliwość uszycia własnego plecakowora – aby był trwały i wytrzymały, będzie miał podszewkę! Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

***

 

20 maja – Warsztat szycia hamaków

 

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a i pogoda już wie, że nadchodzą wakacje. Ciepłe dni sprzyjają odpoczynkowi na świeżym powietrzu. A czym jest laba na łonie natury bez bujania w hamaku? Jeśli nie masz go jeszcze w swoim arsenale – koniecznie przyjdź na warsztat! Do domu wrócisz z własnym hamakiem. Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

 

***

 

27 maja – Motanie lalek słowiańskich

 

lalki motanki

Miały chronić domostwo, opiekować się wędrowcem, zapewniać dostatni urodzaj albo spełniać życzenie. Słowiańskie lalki-motanki, bo mowa o nich, mogły wykonywać wyłącznie kobiety, obdarzając amulety swoją energią i mocą. Podążymy ścieżką historii i wykonamy na warsztacie lalki na wzór słowiańskich, choć nasze lalki nie będą pełniły funkcji religijnej. Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.

 

***

 

4 czerwca – Nareperuj swoje spodnie

 

reperacja spodni

Twoje ulubione spodnie są przetarte na udach? Na jeansy przypadkowo wylał się wybielacz i zostawił plamy? A może sztruksy mają „łyse placki” na kolanach? Nic straconego! Możesz przywrócić życie swoim ubraniom i nadal je nosić! Więcej informacji w wydarzeniu: KLIKNIJ.