fbpx
Menu
upcykling drewna

DIY na wakacje: etui na pędzle do makijażu

etui na pędzle do makijażu

Wyjeżdżasz na urlop i zastanawiasz się jak spakować i przechować w podróży swoje narzędzia do make-upu? Z maty bambusowej i kawałka dzianinowego sznurka lub gumki zrób etui na pędzle do makijażu.

 

Podróżuję dość często. Ale na wyjazdy zabieram minimum kosmetyków. Taki zestaw „spartański”: podkład, kredka do oczu, szminka. Wracam i ocieram to z kurzu, bo i tak najczęściej nie używam. Znam jednak osoby, które na wakacje nie ruszają bez zestawu cieni, całej gamy błyszczyków i garści narzędzi do make-upu i manicure. Jeśli Ty też tak masz, to koniecznie sprawdź, jak wykonać proste etui na pędzle do makijażu i narzędzia do pielęgnacji paznokci. Dzięki niemu z łatwością przetransportujesz akcesoria i nie pogubisz ich na miejscu. A przy okazji dasz drugie życie macie bambusowej.

 

 

etui na pędzle diy

 

Czego potrzebujesz:

 

  • maty bambusowej – kiedyś były popularne jako podkładki na stół obiadowy. Pewnie do dziś są w wielu domach: używane albo schowane gdzieś w głębi szafek kuchennych.
  • kawałka sznurka z t-shirta (tutaj pisałam jak wykonać go ze starej koszulki), ewentualnie kawałka gumki „majtkowej”, czyli o szerokości 1-1,5 cm.
  • nożyczek

 

Jak zrobić etui na pędzle do makijażu?

 

A dalej sprawa jest prosta. Jedną końcówkę sznurka albo gumki przeciągnij przez otwory między bambusami. Drugą końcówkę zostaw „na zewnątrz” – później to posłuży do zawiązywania maty z narzędziami w środku.

 

 

etui z maty bambusowej

 

 

Przeciągany między bambusami sznurek musi być naciągnięty od zewnątrz. W środku natomiast powinien być poluzowany i tworzyć oczka, w które zostaną włożone narzędzia do makijażu i manicure.

 

 

etui na pędzle do makijażu

 

 

Gdy zrobisz dokładnie tyle oczek, ile potrzebujesz do przechowania wszystkich narzędzi, to końcówkę sznurka wyciągnij na zewnętrzną stronę, odmierz z 10 cm maty (ma być pusta) i utnij resztę bambusa. Matę zroluj narzędziami do środka, a obie końcówki sznurka zwiąż ze sobą w kokardkę.

 

 

etui na narzędzia do makijażu

 

 

Dzięki takiemu etui narzędzia nie połamią się w walizce i będą zawsze pod ręką.

 

Spodobał Ci się wpis? Podrzuć go znajomym. Niech też zobaczą, że nadające się do wyrzucenia przedmioty bardzo łatwo jest przerobić na potrzebne rzeczy. Bo lepiej jest przetworzyć niż wyrzucić! 

 

 

Planujesz urlop? Mogą Cię zainteresować najbardziej ekologiczne miasta Europy 🙂