fbpx
Menu
upcykling tkanin

Jak przerobić komin na zimę, by był ciepły i wyglądał jak nowy

jak odnowić komin

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a Ty poszukujesz nowych ubrań na zimę? Zaczekaj z kupowaniem. Jeśli masz stary szalik-komin, pokażę Ci, w jaki sposób go odnowić i sprawić, że będzie cieplejszy.

 

Jakiś czas temu były popularne szaliki typu komin (może i teraz są, nie jestem na bieżąco z modą). Wydziergałam sobie i ja. Jednak cienka włóczka nie trzymała komina sztywno przy szyi, a otwory w oczkach przepuszczały wiatr. Było w nim zimno. Miałam jednak resztki materiału, który pozostał po uszyciu płaszcza z koca. Postanowiłam działać. Z jednej strony ocieplić szalik, a z drugiej – sprawić, że zyska drugie życie z nowym wyglądem. Ciebie również do tego zachęcam – zobacz, jak przerobić komin.

 

jak przerobić komin

 

Potrzebne materiały

 

  • szalik typu komin – może być w gorszym stanie, i tak go użyjesz jako podszewki
  • ciepły gruby materiał – u mnie to resztki koca
  • nici
  • nożyczki
  • kreda lub sucha kostka mydła

 

Jak przerobić komin: krok po kroku

 

Kawałek materiału złóż na pół, wyprostuj, by nie było na nim zagnieceń i marszczeń, a następnie połóż na wierzchu komin. Kredą albo kawałkiem suchego mydła obrysuj szalik dookoła. Z każdej strony dodaj po centymetrze.

 

jak zrobić komin

 

Następnie otrzymany kształt wytnij. Będzie on odrobinę większy od komina, ale tak właśnie powinno być, w końcu powinniśmy mieć luz na szwy.

 

szalik komin

 

Teraz musisz zszyć boczne krawędzie tego materiału, by końce się domknęły i utworzyły formę komina.

 

szalik typu komin

 

Teraz włóż do środka swój stary komin, a w nowym (to będzie zewnętrzna warstwa) zegnij do środka brzegi (ok. 1 cm) wzdłuż całej długości – możesz dla wygody korzystać ze szpilek krawieckich. Na tych zagiętych brzegach połóż krawędzie starego komina i to wszystko razem zszyj. To samo powtórz na dole. W ten sposób otrzymasz podwójny szalik, warstwy którego będą połączone na dole i na górze.

 

jak uszyć komin

 

Tak wygląda gotowy komin. Jest – w końcu! – sztywny i wygląda jak nowy 😉

 

jak zrobić komin na zimę

 

Jeśli spodobał Ci się wpis i uważasz, ze jest przydatny, to podziel się nim ze swoimi znajomymi. Niech też dowiedzą się jak łatwy i przydatny jest upcykling!