fbpx
Menu
upcykling plastiku

Jak zrobić lunchbox z opakowania po mleku

lunchbox z opakowania po mleku

Pomysłów na komponowanie pożywnej i zdrowej zawartości pudełek śniadaniowych jest w sieci co niemiara. Gdy już wybierzesz, składniki spakuj do własnego pudełka. Możesz zrobić lunchbox z opakowania po mleku.

 

Pamiętam, jak (dawno, dawno temu…) zabierałam ze sobą do szkoły drugie śniadania. Zwykle kanapkę zawiniętą w folię spożywczą. Gdy już dochodziło do konsumpcji – a zwykle dochodziło do niej po kilku lekcjach – z plecaka wyłaniało się na wpół wymiętoszone pod wpływem ciepła i ciężaru podręczników pieczywo ze zmiażdżonym serem. Na walory smakowe to nie wpływało, ale widok był taki sobie. Teraz jest całkiem spory wybór pudełek śniadaniowych, zabieranych nie tylko przez dzieci do szkoły, ale również dorosłych do pracy. Po co jednak kupować, skoro można zrobić samodzielnie z materiału, który zwykle się wyrzuca? 

 

 

lunchbox diy

 

 

Lunchbox z opakowania po mleku: materiały

 

 

  • butelka po mleku – najlepiej kwadratowa, z charakterystyczną rączką
  • pisak
  • nóż do papieru lub nożyczki
  • klej
  • bibuła – będzie potrzebna do zdobienia, zamiast bibuły można wykorzystać aplikacje z kolorowego papieru lub kolorowe taśmy samoprzylepne
  • gumka – zwykła krawiecka lub gumka do włosów
  • guzik
  • nici i igła do szycia

 

 

Pudełko śniadaniowe krok po kroku

 

 

Najpierw pisakiem należy na butelce narysować kształt przyszłego lanchboxu, pamiętając przy tym, że to ma być docelowo pudełko z pokrywką. Trzy ścianki butelki pozostaną więc na jednym poziomie, a czwarte ma być dłuższe dokładnie o tyle, ile wynosi szerokość pudełka plus 2 centymetry.

 

 

pudełko śniadaniowe diy

 

 

Następnie wycinamy wzdłuż linii. Aby było łatwiej, naciąć można nożem do papieru, a następnie kontynuować nożycami.

 

 

lunchbox jak zrobić

 

 

Następnie w każdym rogu robimy nacięcie o głębokości około 1,5 cm. Wszystkie boki lekko zaginamy  do środka.

 

 

lunchbox zrób to sam

 

 

Pudełko jest prawie gotowe, przechodzimy do ozdabiania. Z bibuły wycinamy fragment, który następnie przyklejamy do górnej części lunchboxu – pokrywy.

 

 

pudełko śniadaniowe diy

 

 

Gumkę zawiązujemy na supeł z jednej strony i przewlekamy przez dziurkę w pudełku. Otwór musi się znajdować na tym boku, do którego będzie przylegała pokrywa.

 

 

lunchbox z opakowania po mleku

 

 

Ostatnim krokiem będzie przymocowanie guzika do pokrywy. Można go przykleić, ale lepiej przyszyć – będzie mocniej siedział 🙂

 

 

butelka po mleku recykling

 

 

I to tyle 🙂 Wykonanie pudełka śniadaniowego z butelki po mleku nie zajmie Ci więcej czasu niż godzina.

 

 

lunchbox opakowanie po mleku

 

 

I na końcu niespodzianka! 🙂 Postanowiłam, że tak jak w sierpniu poniekąd tematem przewodnim na blogu były foliówki, tak we wrześniu będzie nim jedzenie. Pomysł na lunchbox z opakowania po mleku otwiera ten cykl. Z kolejnych wpisów dowiesz się jakie kosmetyki można zrobić z produktów spożywczych (redukując przy tym ilość wyrzucanych opakowań), przeczytasz recenzję książki, po której nigdy już nie wyrzucisz jedzenia, poznasz moją straszną tajemnicę, a także przeczytasz wiele innych ciekawych rzeczy. Zaglądaj na stronę, śledź bloga na facebooku i instagramie i dowiaduj się o nowych wpisach w pierwszej kolejności.

 

I koniecznie opowiedz, do czego w Twoim domu zwykle pakowane jest drugie śniadanie 🙂 Ahoj!