fbpx
Menu
upcykling plastiku

Co zrobić z opakowaniem po pomadce? Uzupełnić!

co z opakowaniem po pomadce

Nie wiem, co bym robiła bez pomadek. Usta mi pierzchną niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest -10C, czy +30C. Używam na okrągło, a skutkiem tego są puste sztyfty. Jeśli nie wiesz, co zrobić z pustym opakowaniem po pomadce, to Ci podpowiem: uzupełnić nową pomadką. Prosty przepis znajdziesz poniżej. 

 

To miał być przepis na kolorową szminkę. Próbując uzyskać naturalny barwnik, kombinowałam z różnymi produktami spożywczymi dostępnymi w każdej kuchni. Na razie poniosłam porażkę 😀 Już wiem, że sok z buraka nie wiąże się z woskiem, a hibiskus nie puszcza farbę w oleju. Dalej się będę bawić w domorosłego chemika, a tymczasem polecam prosty przepis na pomadkę higieniczną. Możesz nią uzupełnić puste sztyfty po sklepowych pomadkach albo użyć pojemników po soczewkach, kremie albo przyprawach. Do dzieła!

 

jak zrobić pomadkę

 

Potrzebne składniki

 

  • pół łyżki wosku pszczelego
  • łyżka oleju kokosowego
  • łyżka oliwy
  • kropla olejku eterycznego albo olejku do ciast
  • szczypta czerwonej papryki słodkiej – użyta jako barwnik, dzięki niej pomadka ma kolor pomarańczowy, ale nie barwi ust (składnik opcjonalny – nie używaj go, jeśli masz wrażliwą skórę)
  • pojemnik na pomadkę
  • miseczka z wodą

 

Jak zrobić pomadkę: krok po kroku

 

Miseczkę z wodą wstaw do lodówki, niech się schłodzi. W tym czasie włóż wosk i olej kokosowy do naczynia (najlepiej takiego, którego nie szkoda, bo zastygły wosk ciężko się zdrapuje) i rozpuść składniki w kąpieli wodnej.

 

Gdy wyłączysz palnik, dodaj do płynu oliwy i wsyp papryki. Zamieszaj.

 

Wyjmij z lodówki naczynie z wodą, wstaw do niego opakowanie po pomadce i szybko (zanim zastygnie) wlej do środka płyn.

 

pomadka domowa diy

 

I to właściwie wszystko! Pomadka będzie stygła przez parę minut. Gdy już zastygnie – możecie jej śmiało używać 😉

pomadka diy

 

Prawda, że łatwe? A przy okazji wiadomo, co zrobić z opakowaniem po pomadce! Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się podzielić nim ze znajomymi. Niech też się zainspirują!