fbpx
Menu
upcykling drewna

Zakładka ze sztućców jednorazowych: zrób to sam

zakładka sztućce jednorazowe

Restauracje do jedzenia na wynos coraz częściej dołączają drewniane noże i widelce. I chwała im za to, że nie plastikowe! Ale jednak co śmieć, to śmieć. Zobaczcie więc, co z tym zrobić i jak może wyglądać zakładka ze sztućców jednorazowych!

 

Wrzesień na blogu mam poświęcony jedzeniu i wszystkiemu, co jest związane z tym tematem. Dlatego pisałam już jak przygotować kosmetyki z produktów spożywczych i zrobić lunchbox z butelki po mleku, zachęcałam do spędzania wspólnie czasu przy stole i polecałam bardzo ważną książkę o głodzie (i nie tylko) na świecie. A dziś zapraszam do przetworzenia jednorazowych sztućców z drewna, które często są dołączane do posiłków na wynos. Wspólnie zrobimy zakładkę!

 

 

zakładka diy

 

 

Co będzie potrzebne?

 

  • drewniane sztućce (najlepiej noże) albo patyczki po lodach (nawet lepiej, będzie mniej roboty)
  • papier ścierny
  • nożyczki
  • linijka
  • ołówek
  • kolorowe pisaki i markery do ozdabiania (choć mogą być również np. kolorowe taśmy klejące albo kordonki, wszystko zależy od pomysłów i tego, co aktualnie mamy pod ręką)

 

 

Zakładka ze sztućców jednorazowych: krok po kroku

 

Najpierw musimy ściąć wszystko co zbędne (w wypadku patyków po lodach będzie to prostsze zadanie, bo one same w sobie mają ładny kształt). Przy pomocy ołówka i linijki zaznaczamy linię, wzdłuż której następnie tniemy nożyczkami (to miękkie drewno, tnie się bardzo łatwo).

 

 

zakładka handmade

 

 

Aby powierzchnia przyszłej zakładki była gładka i nie miała drzazg, musimy ją oszlifować papierem ściernym.

 

 

zakładka z patyków po lodach

 

 

Teraz pozostało tylko ozdobić zakładkę. Ja wykorzystałam geometryczne wzory, coś a la azteckie. Można się jednak pobawić, wymyślając bardziej skomplikowane zdobienia lub wykorzystując materiały, które akurat zalegają w domu: włóczki, tkaniny, kolorowe taśmy klejące, filce itd.

 

 

zakładka ze sztućców

 

 

I to wszystko, zakładka ze sztućców jednorazowych jest gotowa! To co, lecimy coś poczytać? 😉

 

 

zakładka sztućce jednorazowe

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi – niech też się dowiedzą czym jest upcykling. I pamiętaj, że lepiej jest przetworzyć niż wyrzucić!