fbpx
Menu
grafiki

Kłopotliwe odpady: jak sobie z nimi radzić. Bezpłatna grafika!

kłopotliwe odpady

Nie wszystkie śmieci można wyrzucać do kosza. Są wśród nich kłopotliwe odpady, wymagające specjalnego traktowania. Zerknij, czy masz je w domu. A potem pobierz bezpłatną grafikę, by wiedzieć, jak się pozbywać tego rodzaju odpadów. 

 

Mijając któregoś dnia osiedlową altankę śmietnikową, zauważyłam, że jest ona wypełniona rzeczami, które nie mają prawa tam się znaleźć. Meble i dziecięce zabawki zostały wyrzucone na zewnątrz przed terminem wywozu gabarytów. Przy okazji trafiły tam też opony samochodowe (widać, ktoś sprzątał piwnicę przed świętami). Brakowało tylko porozrzucanych dookoła przeterminowanych antybiotyków. 

 

kłopotliwe odpady gdzie wyrzucić

 

Może osoba, która w ten sposób pozbyła się zawartości swojej komórki lokatorskiej, zrobiła to z lenistwa. Podejrzewam jednak, że raczej z niewiedzy. Ludzie bardzo często nie mają pojęcia, jak obchodzić się z poszczególnymi rodzajami odpadów i zwyczajowo wszystko wynoszą na śmietnik. 

 

Niektórych śmieci nie wolno jednak zostawiać w altance ani wyrzucać do kontenera na odpady resztkowe (nazywane też zmieszanymi) – mogą one być niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Baterie, świetlówki, meble, opony samochodowe, sprzęt elektroniczny, artykuły gospodarstwa domowego, ale też ubrania powinny być zagospodarowane w odpowiedni sposób. (Tutaj możesz przeczytać, dlaczego nie wolno tych śmieci wyrzucać do kosza).

 

Aby zawsze pamiętać, co się robi z odpadami kłopotliwymi, przygotowałam grafikę. Możecie ją pobrać, wydrukować i powiesić na klatce schodowej albo przy śmietniku. Zachęcam też do udostępniania tej grafiki – im więcej osób nauczy się prawidłowo obchodzić z odpadami, tym czyściej wszyscy będziemy mieli 🙂

 

KLIKNIJ I POBIERZ GRAFIKĘ

 

odpady kłopotliwe grafika

 

Polecam też inne grafiki. Możesz je wszystkie znaleźć TUTAJ i bezpłatnie pobrać.