fbpx
Menu
upcyklig papieru

Organizer biurkowy z pudełka po pizzy – DIY upcyklingowe

Organizer biurkowy

Jeśli właśnie buszujesz w sklepach, szukając artykułów szkolnych dla dziecka i skreślając z listy nabyte farbki, kredki, zeszyty, to zerknij na szybkie DIY, które przygotowałam z myślą o uczniach i przedszkolakach. Ten organizer biurkowy pomoże zadbać o porządek, a nie kosztuje nic. Wykonasz go z pustego pudełka po dostawie pizzy.

 

Nawet nie zauważyłam, kiedy minęło lato (Ty też?). O zbliżającej się jesieni przypomniały mi alejki sklepowe z artykułami szkolnymi i rodzice, szturmujący te stoiska wraz ze swoimi dziećmi-uczniami. Dlatego, z okazji zbliżającego się roku szkolnego przygotowałam specjalną instrukcję – na organizer biurkowy, który możesz zrobić samodzielnie z pudełka po dostawie pizzy. Przybornik wykonuje się podobnie jak szafkę na obuwie, którą pokazywałam jakiś czas temu, ale robi się to zdecydowanie szybciej. No, to ruszamy!

 

organizer biurkowy diy

 

Potrzebne materiały:

 

  • kartonowe pudełko po dużej pizzy
  • ołówek
  • nóż do papieru albo duże nożyczki
  • linijka
  • taśma klejąca
  • klej do papieru

 

Organizer biurkowy: krok po kroku

 

Przybornik będzie miał kształt trójkąta, składającego się z czterech innych trójkątów (półeczek na kredki, długopisy albo notatki). Trzy z nich stanowią podstawę, a jeden – wierzchołek. To nie będzie duży organizer, ale wystarczający, by zmieścić potrzebne artykuły biurowe i nie zagracić przy tym biurka. Aby zrobić jeden taki trójkąt, nakreśl na pudełku prostokąt o wielkości 30 x 20 centymetrów. Następnie dłuższe boki podziel na odcinki po 10 centymetrów. Otrzymasz trzy paski o wielkości 10 x 20 centymetrów każdy.

 

przybornik na biurko diy

 

Wytnij prostokąt (ten duży, pasków w środku nie ruszaj). Korzystając z linijki, zagnij karton na wyznaczonych liniach. Otrzymasz właśnie trójkąt. Ramiona złącz taśmą klejącą od środka tak, aby nie było jej widać. Jeśli masz kolorową taśmę, która będzie ozdobą przybornika, możesz wykorzystać ten atut i przykleić ją na zewnątrz, na widocznej stronie trójkąta.

 

organizer na biurko diy

 

Tak wygląda gotowy trójkąt. Analogicznie wykonaj jeszcze trzy.

 

przybornik na biurko ucznia

 

Miałam zwykłą szarą taśmę, dlatego „schowałam” ją w środku.

 

organizer biurkowy dla ucznia

 

Kiedy już zrobisz cztery trójkąty, przygotuj klej do papieru. Posmaruj z jednej strony każdy trójkąt i złóż z trzech podstawę swojego przybornika – tak, jak jest to pokazane na zdjęciu poniżej. Na górze przymocuj czwarty trójkąt – wierzchołek.

 

organizer dla ucznia diy

 

Po wyschnięciu przybornik będzie gotowy. Możesz go pomalować lub w inny sposób ozdobić. Albo zostawić tak jak jest 🙂

 

przybornik na biurko

 

Miłego korzystania z przybornika i powodzenia w nowym roku szkolnym! Daj znać, czy organizer biurkowy Ci się przydał 🙂 A jeśli uważasz, że warto się podzielić tę instrukcją ze znajomymi – śmiało udostępnij link do tego wpisu. 

 

Lubisz przeróbki i upcyklingowe DIY? Koniecznie dołącz do listy subskrybentów bloga. Na powitanie otrzymasz bezpłatnego ebooka z trzema pomysłami na szybkie „coś z niczego”, a od czasu do czasu na Twojego maila będą przychodziły również inne pomysły na DIY, które nigdy nie ukażą się na blogu. Stopkę subskrypcji znajdziesz nieco wyżej, w kolumnie po prawej stronie. Zapraszam Cię też do mojej grupy na Facebooku. Grupa nazywa się „Daję rzeczom drugie życie” (kliknij tutaj) i skupia miłośników upcyklingu.