fbpx
Menu
upcyklig papieru

DIY: przybornik z rolek po papierze toaletowym

diy przybornik na biurko

Nie mówię, że rolki po papierze toaletowym to bardzo eleganckie tworzywo. Ale jeśli możesz je wykorzystać, by szybko, bezkosztowo i bezodpadowo pozbyć się bałaganu na biurku, to czemu by tego nie zrobić?

 

– Te kartonowe rolki, co stoją w toalecie, czekają na jakieś kolejne robótki? – spytał G. wchodząc do pokoju. Skinęłam. Brwi uniosły mu się do góry, oczy zaokrągliły, a w kącikach pojawił się uśmiech. Bo on z tymi rolkami to żartował. A okazało się, że ja wcale.

 

Kartonowe rurki są bardzo wdzięcznym tworzywem. Może nie jakimś bardzo eleganckim, ale z pewnością tanim, łatwo dostępnym i zawsze wyrzucanym. No, i niedocenianym, bo z rolek można zrobić masę rzeczy, od dziecięcych zabawek, przez opakowania, aż po dekorację do mieszkania. Dziś jednak proponuję ogarnąć bałagan na biurku, robiąc przybornik z rolek po papierze toaletowym.

 

 

diy rolki po papierze toaletowym

 

Co jet potrzebne:

 

 

  • kilka rolek papieru toaletowego (miałam 6 sztuk)
  • kawałek grubszego kartonu na podstawkę (może być z pudełka po butach)
  • mocniejszy klej
  • nożyczki
  • wszystko co może się przydać do ozdoby: barwne tasiemki, kolorowa taśma klejąca, farby. Ja akurat wykorzystałam farby olejne, które pozostały po remoncie mieszkania.

 

 

Co dalej:

 

 

Oczyść rolki z resztek papieru, wytrzyj kurze w środku.

Następnie zrób nacięcia (w odstępach ok. 1 cm) po jednej stronie.

 

 

przybornik papier toaletowy

 

 

Zegnij te nacięcia do środka, aby powstały „skrzydełka”. W tym miejscu rolki zostają później posmarowane klejem i przymocowane do podstawki.

 

 

diy z rolek po papierze toaletowym

 

 

Przystąp do ozdabiania. Na tym etapie możesz skrócić rolki do żądanej wysokości: jedne mogą być wyższe (na przykład, te do długopisów, ołówków i nożyczek), a inne krótsze (do gumki, zszywek, pinezek). Tak przygotowane rurki możesz możesz następnie okleić kolorowymi taśmami, pomalować farbami plakatowymi lub ozdobić kolorowym papierem. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Ja wykorzystałam szarą i niebieską farby olejne, które pozostały po remoncie mieszkania. Te barwy będą świetnie się wpisywały w wystrój pokoju. Farba olejna dodatkowo usztywnia karton i nadaje przybornikowi połysku.

 

 

rolki po papierze toaletowym hand made

 

 

Następnie odstaw rolki do wyschnięcia.

 

 

diy przybornik na biurko

 

 

Gdy już wyschną, możesz przystąpić do sklejania rurek ze sobą. W tym celu ustaw je obok siebie w docelowej pozycji i zaznacz ołówkiem miejsce, które posmarujesz klejem.

 

 

przybornik zrób to sam

 

 

Teraz przyszła pora na podstawkę. Ustaw sklejone rolki na grubszym kartonie (ja miałam pudełko po butach) i obrysuj ołówkiem kształt. Następnie wytnij wzdłuż linii.

 

 

przybornik na długopisy diy

 

 

Pozostało tylko przykleić „skrzydełka” rolek do podstawki.

 

 

diy przybornik na biurko

 

 

I oto przybornik jest gotowy! Dzięki niemu każdy długopis, ołówek i cienkopis znalazł swoje miejsce i nie wala się już na biurku. 🙂

 

 

przybornik dla dziecka diy

 

 

P.S.: jeśli zastanawiasz się, co to za dziwny wielokąt został wycięty z kartonu, na którym suszyły się rolki, to mogę podpowiedzieć, że to jeszcze jeden przybornik. O nowoczesnej designerskiej konstrukcji, wykonany z pudełka po butach. Ale o nim opowiem w następnym wpisie. Jeśli nie chcesz go przegapić, zapisz się na newslettera na dole strony albo śledź Facebooka lub Instagrama.