fbpx
Menu
upcykling szkła

Świecznik ze słoika? To proste!

świecznik ze słoika

Dzięki niemu stworzysz romantyczny nastrój w Walentynki. Jeśli uważasz, że uczucia warto sobie okazywać przez cały rok, to użyjesz go do stworzenia nastroju każdego innego dnia. Miłość w ogóle Cię nie obchodzi? Zrób ten świecznik tak po prostu.

 

Dżem. Majonez. Pesto. Ogórki kiszone. Konfitura od teściów. Pomidory zamarynowane w zeszłym roku. Oliwki. Znowu dżem. Za dżemem jeszcze jedna konfitura. Sok pomarańczowy. Pasta z pestek słonecznika. To wszystko w słoikach. Małych, dużych, bardzo dużych i bardzo małych. Po zjedzeniu całej tej masy kalorii, szklane naczynia zostaną umyte i wrzucone do kosza. Albo i nie.

 

Bardzo lubię słoiki po konfiturach – te od firmy na Ł i od firmy na S. Są one niewielkie (słoiki, nie firmy), ale mają rozkoszny brzuchaty kształt. Nic, tylko brać te słoiki i przetwarzać. Na przykład, na świeczniki.

 

Zrobienie takich świeczników jest banalnie łatwe. A możliwości – nieograniczone. Możesz umieścić na nim dedykowany napis, autorski projekt albo polecieć banałem i udekorować świecznik gwiazdkami, serduszkami czy paskami.

 

Co jest potrzebne?

 

  • farba (ja w spadku od Kasi z Kredowego Menu dostałam czarną farbę kredową w sprayu i szczerze polecam to rozwiązanie: minimalnie brudzi ręce, nie śmierdzi jak farba olejna, szybko schnie i cały proces malowania zajmuje nie więcej niż kilka minut)
  • słoik
  • taśma malarska, na której się narysuje wzór (wspomniany wyżej napis, serduszka czy gwiazdki), a potem się wytnie i przyklei na słoik, żeby pozostawić ten obszar niezamalowanym.
  • ozdoby. Ja mam sznurek jutowy, którym obwiązałam gwint słoika.

 

 

świecznik recykling

 

Jak się przygotować?

 

Zabezpiecz podłogę w pomieszczeniu, w którym będziesz malować.

Na taśmie malarskiej narysuj obiekt, który chcesz umieścić na słoiku. Jest on potrzebny do tego, by światło mogło się ładnie wydostawać se środka. Pamiętaj, że wycięte fragmenty obrazka zostaną na słoiku zamalowane.

Załóż rękawiczki ochronne.

 

 

świecznik ze słoika

 

 

Słoik musisz pokryć dwoma warstwami farby. Pierwsza tylko przyprószy szkło.

 

 

świecznik diy

 

 

Poeksperymentowałam z kilkoma wzorami na słoiku i najładniej (z racji tego, ze to mały słoik) wyszło minimalistyczne serducho.

 

 

świecznik handmade

 

Gdy słoik wyschnie, można odlepić taśmę malarską i udekorować nowy świecznik.

Tak wygląda na żywo:

 

świecznik gif

 

 

A tak po obrysowaniu serducha korektorem:

 

 

recykling świecznik

 

Taki udekorowany świecznik ze słoika po czymś tam (dżemie/ogórkach/majonezie – podkreśl właściwe) zrobisz co najwyżej w godzinę. A ile będziesz mieć przy tym radochy!

 

Także ten… nie wyrzucaj – przetwarzaj! 😉