fbpx
Menu
grafiki

Jak wyrzucać śmieci: grafika do pobrania

wyrzucanie śmieci

Czy czyścić opakowania z folii i etykiet? Co z myciem? Czy trzeba pamiętać o tym, by zgniatać kartony i butelki przed umieszczeniem w koszu? Na temat segregowania odpadów jest mnóstwo pytań, na które nie każdy musi znać odpowiedzi. Wydrukuj i powieś na swojej klatce schodowej grafikę, by sąsiedzi wiedzieli, jak wyrzucać śmieci. 

 

Po każdym opublikowanym wpisem na temat segregowania śmieci – a tego w styczniu trochę już było (możesz przeczytać o nowych przepisach, które wejdą w życie już niedługo, albo dowiedzieć się, czy należy myć słoiki i butelki przed wyrzuceniem) – dostaję od Was pełne rozczarowania wiadomości i komentarze. Piszecie, że Wasi sąsiedzi lekceważą sortowanie, wrzucają wszystkie śmieci do jednego kontenera, nie zgniatają kartonów i puszek. 

 

„Ej” – pomyślałam sobie. „A może by tak, działając w ramach styczniowej akcji Eksperymentujesz?, przygotować dla Was ulotkę, na której będą najważniejsze kwestie związane z wyrzucaniem śmieci? Będziecie mogli ją pobrać, wydrukować i powiesić, na przykład, na klatce schodowej.” Może nie przeczytają jej wszyscy lokatorzy, ale część na pewno. Ktoś po lekturze machnie na to ręką, ale inni wcielą zasady w życie.

 

Jak wyrzucać śmieci: pobierz grafikę

 

I choć do malowania mam dwie lewe ręce, to uzbroiłam się w farbki i zrobiłam grafikę, którą śmiało możecie ściągać, przesyłać znajomym i dawać krewnym. Dodatkowy zastrzyk wiedzy na pewno nie będzie zbędny 😉 Pamiętajcie tylko o tym, by oszczędzać papier i drukować ulotkę na egzemplarzach, które są już zadrukowane z jednej strony. 

 

Jak pobrać? Kliknij tutaj albo grafikę. Otworzy Ci się obrazek w nowej karcie – wystarczy, że klikniesz go prawym klawiszem, wybierzesz opcję „Zapisz jako” i zapiszesz na dysku.

 

 

jak wyrzucać śmieci

 

Jeśli uważasz, że wpis był przydatny, to nie wahaj się udostępnić go znajomym. Niech też dowiedzą się, jak wyrzucać śmieci.

 

A jeśli masz nieduże mieszkanie i musisz zmieścić w nim kilka pojemników do segregowania, koniecznie odwiedź wpis z zestawieniem pojemników do małej kuchni.